fbpx

Veiklos Akviloje

Savo kasdienybę kuriame vadovaudamiesi Antroposofinės Socialinės terapijos principais, kai kiekvienas bendruomenės narys prie bendros veiklos prisideda tiek, kiek gali pagal savo galimybes.

DIRBTUVĖS

Dirbtuvės

Mūsų tikslas – sukurti ir išvystyti dirbtuves, kuriose kiekvienas galėtų atrasti savo mėgstamą veiklą, o gal net profesiją. Darbas kartu ir Socialinės terapijos požiūris padeda sukurti aplinką, kurioje mes sutinkame vienas kitą ir, tikėkimės, pažįstame pačius save. 

Rankdarbių dirbtuvės

Vilna, molis, siuvimas, siuvinėjimas, mezgimas, dekupažas.

Namų tvarkymo dirbtuvės

Namų valymas, gėlių priežiūra, skalbimas, lyginimas, atliekų tvarkymas.

 

Maisto dirbtuvės

Maisto gaminimas, konditerija, duonos kepimas, konservavimas, obuolių sūrių gamyba, stalo serviravimas ir indų tvarkymas.

Sodo-daržo dirbtuvės

Šiltnamio, sodo, daržo sodinimas ir priežiūra, komposto priežiūra, kiemo teritorijos tvarkymas.

Terapijos

saviraiška

Specialiųjų poreikių turinčių žmonių saviraiškos ir asmeninio augimo paskatinimui esame numatę organizuoti terapines veiklas: meno, dailės, muzikos ir kitos terapijos, kineziterapija, masažai, psichologo konsultacijos.

Bendruomenė

Šventės

Kasdieną mes kuriame bendruomenę, kurioje kiekviena asmenybė galėtų pasijausti pati svarbiausia, galėtų pamatyti, atpažinti ir atliepti vienas kito poreikius. Metų šventės, kultūrinės veiklos, bendruomenės susibūrimai yra labai svarbi mūsų socialinio gyvenimo dalis.  

Mokymasis

augimas

Kiekvienam mūsų bendruomenės nariui svarbu mokytis tiek iš kasdienių situacijų, tiek vienam iš kito, taip pat džiaugiamės, kai asmeninio tobulėjimo seminarai, praktikos, paskaitos, kuriose dalyvaujame, padeda veikloje realizuoti aukščiausius mūsų idealus. 

Veiklos principai

Antroposofinė Socialinė Terapija

Antroposofinė Socialinė Terapija susijusi su suaugusiais asmenimis, kurie dėl kognityvinių, psichologinių ir/arba fizinių priežaščių turi intelekto negalią. Remiantis R.Štainerio antroposofiniu žmogaus paveikslu, siekiama giliau suprasti žmogiškąją būtybę, kai kiekvienas asmuo priimamas kaip turintis sveiką ir nesunaikinamą esybę, o jos orumas yra neliečiamas.

DIENOS RITMAS

Dienos centro ritmas

Z

9:00 atvykimas

Z

9:30 ryto arbata

Susirinkę ryte mėgstame kartu išgerti arbatos, aptarti kas nutiko, kol buvome išsiskyrę.

Z

10:00 ryto ratas

Drauge pasiruošiame dienai: pasidaliname su kokiomis nuotaikomis atėjome, aptariame būsimus darbus, apsijungiame dainoje ir euritmijos judesiuose.

Z

10:30 mankšta

Mankšta, kuri mums padeda tiek terapiškai pajausti save, tiek fiziškai pasiruošti dienos darbams.  

Z

11:00 dirbtuvių veikla

Kiekvienas pagal savo užimtumo planą dalyvauja pasirinktose dirbtuvėse.

Z

13:00 bendri pietūs

Kartu pietaujame skanaudami mūsų maisto dirbtuvėse pagamintą maistą.

Z

14:00 poilsio laikas / pasivaikščiojimas, išvykos

Tai laikas, kada ilsimės, žaidžiame stalo žaidimus, dainuojame, grojame, priimame svečius ir pan. Kai kuriomis savaitės dienomis einame pasivaikščioti ar vykstame į ekskursijas

Z

15:30 tvarkymosi dirbtuvės

Visi draugiškai tvarkome mūsų namus ir aplinką.

Z

16:30 dienos aptarimo ratas

Atsisveikiname aptardami dienos įspūdžius, nuotaikas, nuveiktus darbus.

Z

17:00 keliaujame namo